Finales Flanders Swimming Cup 2026 - dag 3

De laatste Vlaamse kampioenen van deze editie, 3 EK-kwalificaties én een Belgisch record
24
03

200m vrije slag heren

Een stevig nummer om de finalesessie te starten! Bere Waerniers is ’s ochtends de snelste in een nieuwe besttijd en duikt zo onder de EJK-limiet. Ook in de finale kan hij de rest van het veld, nipt, achter zich laten. Nog krapper is het tussen plaats twee en drie: de Ierse Rynn Cormac kan Simon Laviolette uittikken met 1 honderdste.

Vlaams podium 17- en 18-jarigen:

  1. Bere Waerniers (TZT)
  2. Leon Baeye (MEGA)
  3. Tommaso Spadea (LAQUA)

Vlaams podium 19 jaar en ouder:

  1. Seppe Lammens (BRABO)
  2. Levi Kindt (BRABO)
  3. Arthur Vermaut (LAQUA)

100m rugslag dames

Fleur Verdonck is net zoals in de reeksen ruim de snelste en weet ook de Nederlandse concurrentie achter zich te houden. Een besttijd zit er echter niet in. Ook Fleur Bussels en Noor Broeckaert mogen het podium op, weliswaar zonder beste prestaties. Sparen ze die voor op de Belgische kampioenschappen?

Vlaams podium 17- en 18-jarigen:

  1. Fleur Bussels (DMB)
  2. Nicole Nazaruk (STZ)
  3. Noor Huens (MEGA)

Vlaams podium 19 jaar en ouder:

  1. Fleur Verdonck (ZN)
  2. Noor Broeckaert (BRABO)
  3. Olivia Heijl (BRABO)

200m schoolslag heren

De 200m schoolslag brengt ons de wereldrecordhouder korte baan aan de start. Het is dan ook geen verrassing dat Caspar Corbeau als eerste aantikt. Toch krijgt hij stevige concurrentie van onze Belgische recordhouder, Noah De Schryver. Die laatste is op jacht naar een EK-limiet. In de reeksen zette hij al een sterke tijd neer, 2:11.97 is zijn vijfde snelste tijd ooit. In de finales kunnen er nog drie tienden af, maar snel genoeg voor een EK-kwalificatie is het net niet.

Vlaams podium 17- en 18-jarigen:

  1. Daan D’espallier (BRABO)
  2. Karsten van Groeningen (STZ)
  3. Rube Jorissen (DBT)

Vlaams podium 19 jaar en ouder:

  1. Noah De Schryver (ZNA)
  2. Bartel Vranken (DMB)
  3. Noa Metzemakers (BRABO)

200m vlinderslag dames

Een solo voor Sarah Dumont, ze komt maar liefst acht seconden voor haar Nederlandse concurrente Marte Hieke van der Kamp aan de muur. Met een sterke 2:12.52 blijft ze net onder de nodige tijd voor de Europese kampioenschappen. Sarah is bezig aan een sterk weekend, het is haar derde kwalificatie op evenveel wedstrijddagen.
Fran Vertessen en Imani Vercauteren maken het spannend, het is uiteindelijk Fran die als eerste Vlaamse aantikt.

Vlaams podium 17- en 18-jarigen:

  1. Fran Vertessen (DBT)
  2. Sam De Bont (TSZ)
  3. Noa Broeckaert (BRABO)

Vlaams podium 19 jaar en ouder:

  1. Lisa Rombout (HZA)

50m vlinderslag heren

De hat-trick van de Roemeense Vlad Mihalache is compleet. Net als op de 100 en 200 vlinder, is hij ook op de sprintafstand onklopbaar. Hij maakt het verschil met een snelle start en stevig onderwaterwerk. Vincent Van Hooydonck is de enige die een beetje weerstand kan bieden en zwemt voor de tweede keer vandaag naar een nieuw persoonlijk record. Hij duikt voor het eerst onder de magische grens van 24 seconden.

Vlaams podium 17- en 18-jarigen:

  1. Noah Thiébaut (STZ)
  2. Leon Baeye (MEGA)
  3. Alessander Ciommo (TRUST)

Vlaams podium 19 jaar en ouder:

  1. Vincent Van Hooydonck (BRABO)
  2. Jens Berges (HZA)
  3. Yonas Vanhamel (BRABO)

200m schoolslag dames

Favoriet voor de winst: de Nederlandse Tes Schouten, die al op wereldniveau gouden medailles binnenrijfde. Ze maakt die favorietenrol hier in het Wezenbergbad ook helemaal waar, al blijft ze een stuk boven haar persoonlijk record. Zinke Delcommune moet ook de Griekse Andriann Gkovari nipt voor laten, maar pakt wel de Vlaamse winst.

Vlaams podium 17- en 18-jarigen:

  1. Fran Vertessen (DBT)
  2. Manon Donin (ZIOS)
  3. Noor Evens (HZS)

Vlaams podium 19 jaar en ouder:

  1. Zinke Delcommune (KAZS)
  2. Siel Verstrepen (DBT)
  3. Lies Gobert (MEGA)

100m rugslag heren

Noah Verreth is in topvorm dit weekend. Hij zwom op deze afstand in de ochtendreeksen al naar een nieuw Belgisch record, sub 54 (!) en plaatste zich zo voor de Europese kampioenschappen. Ook op de 50 en de 200 meter rugslag was hij al de snelste.
Noah maakt er in deze finale drie op een rij van en gaat nog een stukje harder dan vanochtend. Hij scherpt het nationaal record aan tot 53.62!
Zo houdt hij de in Antwerpen trainende Fransman, Paul Alves Torres, meer dan een seconde achter zich. Toch mag die ook zijn prestaties vieren, hij stelde zijn persoonlijke record vandaag met meer dan een seconde scherp.
Alexander Van Hoey Billiet is als derde aan de muur, iets trager dan vanochtend. Niet getreurd, vanochtend dook hij al onder de nagestreefde EJK-limiet.

Vlaams podium 17- en 18-jarigen:

  1. Alexander Van Hoey Billiet (STW)
  2. Cas De Craemer (ZB)
  3. Ruben Goris (BRABO)

Vlaams podium 19 jaar en ouder:

  1. Noah Verreth (MEGA)
  2. Zhulian Xhoi Lavdaniti (BRABO)
  3. Dries Raes (KAZS)

50m vrije slag dames

Dit sprintnummer is een echte internationale affaire. In baan 3 zien we Mélanie Henique, de 33-jarige française draait al jaren mee aan de wereldtop en mag zich trotse eigenares van enkele WK-medailles noemen. In baan 5 komt Petra Senanszky aan de start. De Hongaarse zwom drie jaar geleden nog naar zilver op de Wereldbeker in Berlijn met het Hongaarse aflossingsteam. Zij flankeren onze Florine Gaspard, die in polepositie aan de finale begint.
Florine maakt haar favorietenrol waar en gaat met 24.59 bijna een halve seconde sneller dan in de ochtendreeksen. Ze bevestigt zo haar kwalificatie voor het EK.
De Hongaarse is net sterker dan Henique, zij finishen tweede en derdes.
Fleur Bussels, al twee EJK-limieten rijker dan voor het weekend, is de eerste Vlaamse. Dat doet ze in stijl; ook hier gaat ze onder de nodige tijd voor de Europese Jeugdkampioenschappen!

Vlaams podium 17- en 18-jarigen:

  1. Fleur Bussels (DMB)
  2. Nore Michiels (TSZ)
  3. Juliette Van Brabandt (MEGA)

Vlaams podium 19 jaar en ouder:

  1. Lana Ravelingien (BRABO)
  2. Briana Wouters (KAZS)
  3. Lie Mattheeuws (MEGA)

200m wisselslag heren

Op deze afstand zwommen zowel Joseph Van Wellen als Simon Laviolette al onder de EJK-limiet in de ochtendreeksen.
Die laatste vindt in de finale nog een extra versnelling en finisht in een nieuw persoonlijk record van 2:02.76. Wel moet hij de Griekse Vasileios Sofikitis net voor laten. Noah Zemansky van Oostenrijk moet tevreden zijn met de derde plaats.
Joseph Van Wellen racet als enige Vlaming in de A-finale met overschot naar het Vlaamse goud, al geraakt hij niet meer aan zijn niveau van de reeksen.

Vlaams podium 17- en 18-jarigen:

  1. Joseph Van Wellen (HOZT)
  2. Bas Claerhout (TZT)
  3. Daan D’espallier (BRABO)

Vlaams podium 19 jaar en ouder:

  1. Arthur Vermaut (LAQUA)
  2. Noa Metzemakers (BRABO)
  3. Leendert Desmet (TZT)

400m vrije slag dames

Een stevig lang nummer om het weekend af te sluiten? Dan zijn Sarah Dumont en Siri Vanderlinden van de partij!
Sarah Dumont zwemt opnieuw naar de snelste tijd en naar haar vierde EK-kwalificatie van het weekend. Dat is niet de enige limiettijd, ook Siri Vanderlinden bevestigt als snelste Vlaamse haar kwalificatie voor de Europese Jeugdkampioenschappen.
De Nederlandse Hedwig Bolt is derde, net voor Lana Ravelingien.

Vlaams podium 17- en 18-jarigen:

  1. Siri Vanderlinden (LAQUA)
  2. Lina Van Avondt (STA)
  3. Helena Martens (SHARK)

Vlaams podium 19 jaar en ouder:

  1. Lana Ravelingien (BRABO)
  2. Elise Broux (GZVN)

1500m vrije slag heren

Voor de 1500m vrije slag zakt zelfs open waterzwemmer Logan Vanhuys af naar het Wezenbergbad. Enkel de Griekse Panagiotis Vlahogiannakos geeft hem het nakijken, met een zeer consistente 1.02 per 100m finisht hij als eerste. Ilio Kopriva is de snelste Vlaming in deze finale in een nieuw persoonlijk record, na de Waalse Florentin Lovens en de Nederlandse Tieme Wiersma.

Vlaams podium 17- en 18-jarigen:

  1. Korneel Housen (TZT)
  2. Emiel Persoons (ZIOS)
  3. Jule Dehaene (ISWIM)

Vlaams podium 19 jaar en ouder:

  1. Ilio Kopriva (DBT)
  2. Elliot Sodemann (KAZS)
  3. Hannes Rydant (MEGA)

Geldprijzen volgens World Aquatics punten

De zwemmers met de beste prestaties, berekend op het aantal World Aquatics-punten, winnen een geldprijs. Bij de vrouwen ging de hoofdprijs naar Florine Gaspard, met haar prestatie op de 50 meter vrije slag. Sarah Dumont heeft de tweede hoogste score met een straffe besttijd op de 200 meter vrije slag. De Hongaarse Petra Senanszky vervolledigt het podium met haar 50 meter vrije slag.

Bij de heren is het Caspar Corbeau die de meeste punten scoort met zijn prestatie op de 200m schoolslag. Ook Noah De Schryver staat op het podium met dit nummer, op de derde plaats. Het zilver is voor Noah Verreth die, naast twee Belgische records, ook de tweede beste prestatie van het weekend achter zijn naam mag schrijven.

Bedankt om deel uit te maken van dit topweekend, in of naast het zwembad. Tot snel!